Un caffé, per cortesia

3. ledna 2012 v 16:07 | SPQR
Ptali jste se někdy v kavárnách pražských, ale i mimo Prahu třeba, proč prodávají tak drahé kafe? Já to občas udělám. Slušně, zvídavě a nechápavě, troubu dělat umím a dcerka občas prohodí, že se ani snažit nemusím :-(
Narazíte na kávu veskrze protivnou, nechutnou, bez konzistentní oříškové pěny, pančovanou, špatné míry i vůně, a když budete mít opravdu smůlu, dostanete i "druháka" - tedy druhou kávu z jedné dávky. Ano, mluvím o espressu, tedy o caffé, především pak o ristrettu.
V Praze se průměrná cena černého prcka s jedním cukrem pohybuje okolo 35 Kč. Málokdy pod 30, často nad 45, není raritní cenou ta nad padesát. Kvalita je prakticky vždy bídná. Znám tak tři místa, kde se "dá" pít. U kapůča je to ještě horší. Tam je situace přímo tragická. Ale zpět k presíčku. Vím, kultura malinkého silného a kvalitního kafe u nás nikdy historicky nebyla a až posledních 20 let se caffé dostává do povědomí. Přesto, hovořím o kavárnách, restauracích a barech, které mají drahé a kvalitní kávovary, které mají kvalitní vodu (s přídavnými změkčovači) mají špičkovou kávu, kde baristé jsou "proškoleni" a vše ostatní. A které si na svět za hranicemi rády hrají. Minimálně cenami. Pak se tedy ptám proč… vlastně neptám, však vím, baristům českým a majitelům podniků chybí srdce pro caffé a nejen to…


Nadšení, vůle, opravdové vyškolení, chuť, zájem, potřeba být dobrým, přání být profíkem, touha vidět hosta, jak caffé dvěma doušky vypije, vydechne, na tváři se mu usadí výraz nebeské blaženosti a vzlykne "tak to byla síla, bože, proč jen tady u vás umíte takovou parádičku".

Ceny dovážených směsí, případně 100% arabiky od renomovaných italských značek, a v Čechách jsou jak ty velké, tak ty malé špičkové torrefazioni, jsou sice vysoké, čeští dovozci - překupníci mnohdy spíše, než dovozci - předražují výrobek řádově o desítky procent. Ale i tak nejsou tím fatálním důvodem absurdně předraženého finálního produktu. Řekl bych, že jím bude "nenažranost" českých kavárníků a restauratérů. Omlouvám se za tak expresivní výraz, ale ten nejlépe vystihuje podstatu problému. Bohužel.

Kvalitní káva pro espresso, káva nejlepších značek i kvality, se i v běžném maloobchodě v Itálii pohybuje níž než velkoobchodní cena od českých dovozců! Jeden příklad za všechny - Lavazza. A to prosím hovořím o profi směsích určených pro silné stroje! To je lumpárna zavedená dovozci, kteří zneužívají hlouposti jak odběratelů, tak spotřebitelů. Přesto je pořizovací cena jedné porce caffé, tedy hotového presíčka s cukrem, smetánkou a třeba mandlí v čokoládě, na hranici pěti až šesti korun. Vrcholný luxus pak nepřekročí hranici sedmikorunovou! Běžný kávový střed, který najdete v 80% podniků, pak kavárník pořídí do "tříkoruny" i méně. Při prodejních cenách nad třicet korun si jistě x set procentní zisk spočítá každý sám!

Znám stovky a stovky barů po celé Itálii, jistě, jsou místa předražená - to je výjimka - exkluzivní lokalita, ale ty třeba v Římě spočtu na prstech jedné ruky. Předražená znamená, že za super caffé dám 2 eura, tedy necelých padesát korun! Běžné bary, kterých najdete v každé ulici pět, a na rohu další tři, kde dělají caffé velmi dobré až vynikající, si účtují 0,60 - 0,80 euro na kus! Tedy 15 - 20 Kč! A nemusíte se ničeho doprošovat, koukat na kyselou obsluhu, čekat 20 minut na účet a připadat si jako blbec, protože jste si dal jen kafe… a v očích personálu jste neperspektivní otrapa, ze kterého nekouká ani další útrata, ani spropitné, ani možnost vás na něčem natáhnout. Zde k oněm sedmnácti korunám v průměru dostanete prakticky vždy i milý úsměv, hlasité pozdravení, poděkování i rozloučení. Přiznávám, i po letech frekventování těchto barů mě ta správná a nenucená úslužnost baristů stále ještě dostává. A co teprve mé české hosty. Proč je české caffé při nižších nákladech 2x dražší než italské, to jsme si řekli, tudíž bychom mohli kávový exkurz ukončit :-)

Tak snad, až českým majitelům barů a kaváren dojde, že je lepší prodat denně 100 presíček za 20, než 15 za 45, obsloužit více hostů a prodat více dalších produktů s kafem spojených, bude nám všem lépe.

A víte, že prvních pár kafí po ránu z presovače v kavárně, která právě otevřela… by se prodávat nemělo - stojí za starou belu, profík to neudělá. Tady v Itálii je mnohdy nepije ani personál, dávají se těm, co venku postávají a čekají, až se otevře. Nemaje peníze spoléhají na baristovu profesionalitu a srdce.

A víte, že se s oblibou v českých barech do drahých směsí káv (kilo okolo 800 až 1300 Kč) přidává levná směska z konzumu pro naředění a dosažení marže, kterou nelze nazvat jinak, než zlodějskou?

A víte… mám ještě hovořit o cornettu? Bez kterého si snídani nedovedu představit a které se mi stalo rodným bratrem caffé. Tedy o croissantu po francouzsku, jméno, které se u nás více zažilo. Co takový čerstvě upečený s Nutellou, co vám přímo vytéká, kolik jí tam je? Za 18 Kč v Římě, neb rozmražený a dopečený polotovar, ušpiněný jakousi levnou čokonáhražkou za 35 Kč v pražské "nóbl" snídací kavárně? Ne, raději už ne, změníme téma…

Změním téma na … třeba darebně předražené těstoviny v restauracích, namátkou 300 až 400 korun za talíř pasty u televizního Emanuela Ridiho, to samé v Amici miei, to samé v Trattorii pod Karlovým mostem a v mnohých dalších. Ridi alespoň zpracovává špičkové italské produkty, ale jiní? Bohužel vím, o čem mluvím… Ne nadarmo vznikl nedávno v Praze Klub přátel italské gastronomie, který se prý rozhodl bojovat s neduhy výše popsanými, s předraženým gastronomickým prvoproduktem, s quasi-italskými restauracemi, které vaří z náhražek a kazí reputaci těm "správným". Co čert nechtěl, mezi vyvolenými v klubovém seznamu je několik podniků, kde si talíř těstovin dáte za dvojnásobek římské ceny a často v upadající kvalitě! Platí na to přísloví, zloděj křičí, chyťte zloděje. Ale, nad vším převzal záštitu dokonce sám italský velvyslanec, tak to bude jistě časem… lepší. Ano, abych nezapomněl, v Praze si můžete dát talíř pasty i za 130 - 180 Kč, ale… takové vaří i moje babička, ani ta Itálii nikdy neviděla - a podle toho chutnají.

Mimochodem, 6 euro je čistým hodinovým platem nedovzdělané prodavačky v kamarádově obchůdku. A za tu hoďku práce si dá pořádný talíř vynikajících těstovin v restauraci.

Ale konec lamentování, koukám přes ulici do opravdu dobré románské trattorie, dnes Donato připravil výtečnou neapolskou specialitu, bílou pasta&patate, těstoviny s bramborami a sýrem (neznáte? jaká škoda!) za 5 euro a bucatini all´amatriciana za 7 euro, tedy, ehm, za polovinu pražské ceny. Nechám si chutnat, jistě. Děkuji :-)

A víte, co potřebujete, když si v Čechách chcete dát opravdu dobrou italskou baštu. Auto. Za 5-6 hodin jste v severní Itálii a kulinářský ráj máte u nohou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Solinka Solinka | 3. ledna 2012 v 16:25 | Reagovat

Tak pane, to je opravdu vystizne a vtipne! Posilam to dal kazdemu, kdo miluje Italii, kafe i testoviny, to je tedy sila! DIKY

2 Lydie Lydie | 4. ledna 2012 v 22:10 | Reagovat

Mám podobné zkušenosti.Na Sicilii jsme si dali dobrou kávu za 1E - v Praze za 45 Kč- /chuť nic moc/...
Zkrátka jetě dlouho potrvá,než se to zlepší.....
Jinak -tady máme evropské ceny,ale mzdy české.....

3 SPQR SPQR | 5. ledna 2012 v 1:52 | Reagovat

[2]: je to jak píšete, ale s výdělky se Itálie velmi rychle blíží... Praze. Dnes jsou v Římě profese, kde si vyděláte stejně i méně, než u "nás". Je tu opravdu těžká krize, jak psáno v v jiných textech zde na blogu, a ta dělá ČR pro výdělky zajímavější.

4 karolina karolina | E-mail | 9. ledna 2012 v 19:46 | Reagovat

Naprosto s tímto článkem souhlasím, do Itálie jezdím často a pozoruji přesně stejné nedostatky u českých podnikatelů..

5 roma-eterna roma-eterna | 9. ledna 2012 v 19:51 | Reagovat

[4]: Milá Karolíno, víte, kamarád tu má neapolskou pizzerii, slušně fungující restauraci, dělá presíčko, které je jako... pohlazení, a účtuje ho 50 centů - 12 korun!

6 petr m. petr m. | 28. března 2012 v 15:19 | Reagovat

nesmyslne srovnani. Kava je pro Italy stejna jako pro Cechy pivo. Stejnou otazku muzete polozit Japoncum proc maji v Tokiu tak drahe a hnusne pivo.. ;)

7 VikP VikP | E-mail | 9. prosince 2014 v 18:52 | Reagovat

Velmi zaujimavy clanok. Vzdy vaham, ci v tej a tej restauracii dostanem kvalitne jedlo, davam si na tom zalezat. Ale je problem to odhadnut. A samozrejme, tie ceny su katastrofalne! Za tu sluzbu? Vo francuzsku je sice mozno niekde drahsie, ale aspon taku vec ako krcah vody je zadarmo. Tu si to treba 'vyzobrat' za poplatok.
Vedeli by ste poradit nejaku z dobrych restauracii za normalne ceny? Rad by som vyskusal, a milujem napr taliansku a francuzsku kuchynu.

8 BenyC BenyC | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:34 | Reagovat

I found this page on 17th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama